آلبر کامو (Albert Camus)

دسته‌بندی: مجله کاغذ کاهی
تاریخ: 19 بهمن 1398
بازدید: 2 بازدید
البرکامو
البرکامو
آلبر کامو

معرفی نویسنده مشهور آلبر کامو

“آلبر کامو” در تاریخ 7 نوامبر 1913 و در “الجزایر” دیده به جهان گشود. خانواده اش اوضاع اقتصادی مناسبی نداشتند. پدرش در یکی از نبردهای جنگ جهانی اول کشته شد و از آن پس “کامو” با مادرش که مشکل شنوایی داشت زندگی می کرد. در مدرسه دانش آموز فعالی بود و پس از اتمام دوره دبیرستان به دانشگاه ” Algiers” رفت و در آنجا علاوه بر تحصیل در رشته فلسفه به عنوان دروازه بان تیم فوتبال دانشگاه بازی کرد. در سال 1930 به خاطر ابتلا به بیماری سل از تیم کنار گذاشته شد و پس از آن تمرکز خود را روی دروس گذاشت و سرانجام در سال 1936 توانست مدرک فلسفه را دریافت کند.

ادامه…

“کامو” در طول سال های تحصیلی اش در دانشگاه به سمت فعالیت های سیاسی رفت و به اولین حزب کمونیستی پیوست. با شروع جنگ جهانی دوم وی به گروه مقاومت فرانسه پیوست تا به ارتش آزادیخواه پاریس در برابر اشغال نازی ها کمک کند. در طول دوران خدمتش با نویسنده و فیلسوف مشهور ” Jean-Paul Sartre” آشنا شد. “سارتر” هم همانند “کامو” چندین مطلب سیاسی درباره جنگ منتشر کرده بود که بازتاب های فراوانی را به خود جلب کرده بود. او یکی از معدود روزنامه نگاران عضو متحدین بود که حمله اتمی آمریکا به هیروشیما را محکوم کرد و بعدها به شدت نظریه کمونیسم را نقد کرد که این کار او مخالفت “سارتر” را به همراه داشت. (فیلم هایی که با اقتباس از آثار کامو ساخته شده اند)کلیک کنید

درون مایه…

درون مایه آثار فلسفی او بیشتر ” absurdism” یا همان “پوچ گرایی” است. گرچه گاهی اوقات او را به مکتب “مادی گرایی” نسبت می دادند اما خود او این موضوع را رد می کرد ولی با این حال المان های مادی گرایی و پوچ گرایی در بهترین آثارش مشهود است.

“کامو” در دوران جوانی دوبار ازدواج کرد که هردو بار به جدایی انجامید. در سال 1957 وی موفق به دریافت جایزه ادبی نوبل شد و سه سال بعد در تاریخ 4 ژانویه 1960 در فرانسه دیده از جهان فرو بست.

امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید ———>مقاله های بیشتر

سارا عسگری

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۹۱۹۸۴۰۱۷۸۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای وب سایت "سارا تاک" محفوظ است.