داستان دو شهر

دسته‌بندی: مجله کاغذ کاهی
تاریخ: 26 فروردین 1399
بازدید:

داستان دو شهر (۱۸۵۹ میلادی) (به انگلیسی A tale of two cities) رمانی نوشته چارلز دیکنز است که داستانش در لندن و پاریس، قبل و در طول انقلاب فرانسه رخ می‌دهد. این رمان با فروش ۲۰۰ میلیون نسخه در جهان، به همراه کتاب شازده کوچولو (به زبان فرانسوی)، پرفروشترین کتاب‌های تک‌جلدی جهان در تمام دوران‌ها است.

داستان دو شهر

همچنین این کتاب پرفروش‌ترین کتاب تک‌جلدی انگلیسی‌زبان دنیا و یکی از مشهورترین عناوین در ادبیات داستانی است.اولین کتاب این رمان در سال ۱۷۷۵ اتفاق می‌افتد. جارویس لری کارمند بانک تلسون به پاریس سفر می‌کند که دکتر الکساندر مانت را در سفر بازگشت به خود به لندن بیاورد. او لوسی مانت ۱۷ ساله را ملاقات می‌کند و برای او فاش می‌سازد که پدر او نمرده است در عوض ۱۸ سال است که در زندان باستیل زندانی می‌باشد.

خلاصه

” پنج سال بعد دو جاسوس انگلیسی ادعا کردند که چارلز دارنی نجیب زاده ی فرانسوی اطلاعاتی را در مورد نیروهای انگلیسی در شمال آمریکا به دولت فرانسه داده است. دارنی توسط شاهدی که ادعا می‌کرد هر جا که دارنی را ببیند او را می‌شناسد و فردی مشابه او را شناسایی کرد تبرئه شد. در پاریس عموی دارنی (مارکیس اورموند) پسر یک دهقان را می‌کشد و درشکهٔ او پرت می‌کند. گاسپارد در همان شب، مارکیس را تعقیب می‌کند و او را به قتل می‌رساند. در لندن چارلز دارنی از مانت اجازه می‌گیرد که با دختر او لوسی ازدواج کند. در چهارده ژوئیه ۱۷۸۹ دفارژ به دنبال یورش به باستیل وارد سلول سابق مانت می‌شود. خواننده در کتاب سوم در می‌یابد که او به دنبال اعلامیه‌ای است که در آن مانت دلیل زندانی شدن خود را اعلام کرده است. “

داستان دو شهر

” در فرانسه دارنی از مهاجرت بازداری شده و در زندان لا فورس در پاریس زندانی می‌شود. دکتر مانت و لوسی به پاریس سفر می‌کنند تا بتوانند دارنی را آزاد کنند. یک سال و سه ماه می گذرد و در آخر دارنی محاکمه می‌شود.دکتر مانت موفق می‌شود که دارنی را از زندان آزاد کند اما در بعد از ظهر همان روز وی دوباره دستگیر می‌شود. او دوباره با مسئولیت دفارژ و شخص دیگری که در واقع همان دکتر مانت است دوباره محاکمه می‌شود. “

نظرات

تراژدی ژولیوس سزار که به اختصار ژولیوس سزار نیز نامیده می‌شود نمایش‌نامه‌ای اثر ویلیام شکسپیر است که گمان می‌رود در سال ۱۵۹۹ میلادی نوشته شده‌باشد.

آلتریس پوسر

لیرشاه یا شاه لیر نمایشنامه ای تراژیک اثر ویلیام شکسپیر است که آن را یکی از بزرگ‌ترین و ارزنده‌ترین تراژدی‌های وی می‌دانند. این اثر به احتمال زیاد در سال ۱۶۰۵ میلادی نوشته شده‌است.

آنین لیگولا


مَکبِـث (Macbeth) نمایشنامه‌ای تراژیک اثر ویلیام شکسپیر است. این نمایشنامه کوتاه‌ترین تراژدی و یکی از محبوب‌ترین آثار اوست که در سال ۱۶۰۶ نوشته شده است.

مربی تریستیک

هَملِت (Hamlet) نمایش‌نامه‌ای تراژیک اثر ویلیام شکسپیر است که در سال ۱۶۰۲ نوشته شده و یکی از مشهورترین نمایش‌نامه‌های تاریخ ادبیات جهان به شمار می‌آید.

لوکتوس دیام

برچسب‌ها:

kaghazkahee

دیدگاه‌ها

شایان در 4 خرداد 1399 گفته:

مرسی که این کتاب رو در فروشگاه موجود کردین اونم با ۵۰٪تخفیف،این سری سفارش هامم برسن حتما پک کتاب های حال خوبتون رو سفارش میدم.?????

پاسخ

    kaghazkahee در 10 خرداد 1399 گفته:

    سلام دوست عزیز،روزتون خوش،ممنون از شما که اهل کتاب هستین و برای ذهنتون زمان میزارین.حتما خوشحال میشیم که از ما سفارش کتاب میدین.

    پاسخ

رفتن به بالای صفحه

با خیال راحت ؛ خرید کنید

۰۹۱۹۸۴۰۱۷۸۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای کاغذکاهی محفوظ می باشد.