لیست کتاب های برنده جایزه پولیتزر 1️⃣

دسته‌بندی: مجله کاغذ کاهی
تاریخ: 6 بهمن 1398
بازدید: 3 بازدید

جایزه پولیتزر چیست:

جایزه پولیتزر( به انگلیسی:pulitzer prize)،جایزه ای در روزنامه نگاری،ادبیات و موسیقی است که بخش های گوناگون دارد. این جایزه معتبر ترین جایزه ی روز نامه نگاری در آمریکاست ،که هر ساله(از سال1917) با نظارت دانشگاه کلمبیا به روز نامه نگاران و نیزنویسندگان و شاعران و موسیقی دانان داده تقدیم می شود.

این جایزه به نام بنیان گذار آن جوزف پولیتزر،روز نامه نگار مجاری تبارآمریکایی، در سده ی نوزدهم نامگذاری شده است.

هم چنین هر ساله بنیاد پولیتزر جوایز نیم میلیون دلاری خود را به بهترین عکس های خبری افشاگرانه وجسورانه تقدیم می کند.

تاریخچه بنیان گذاری جایزه پولیتزر

جوزف پولیتزر روزنامه نگار معروف آمریکایی بود که به طور داوطلبانه به دانشگاه کلمبیا جهت راه اندازی یک مدرسه ی روزنامه نگاری پول پرداخت کرد.او جایزه ای بالغ بر250 هزار دلار و بورس تحصیلی تعیین کرد.

بعد از مرگش ،اولین بار در تاریخ 1917 این جایزه اهدا شد و بعد از آن هر ساله در ماه آوریل به بهترین اثر ادبی تقدیم می شود.

رمان های برنده ی جایزه پولیتزر?☕

_امبرسون های باشکوه رمانی از بوث تارکینگتن است که در 1918 منتشر شد.فیلم امبرسون های باشکوه (1943)اثر اورسن ولز،اقتباسی از این رمان است.

_بربادرفته داستانی است که به قلم مارگارت میچل نویسنده ی زن آمریکایی .او به خاطر نوشتن این رمان، در سال 1937 برنده ی جایزه پولیتزر شد .این کتاب توسط حسن شهباز به فارسی ترجمه شده است.

_تمام مردان شاه یک کتاب از رابرت پن وارن است. برای اولین بار در سال1946 منتشر شده و عنوان آن برگرفته از اشعار کودکان و شعری به نام هامتی دامتی است،در سال 1947 وارن برای این کتاب جایزه ی پولیتزر را به دست آورد، از این کتاب فیلم هایی درسال1949 و2006اقتباس شده است.

_خاک خوب رمانی است که توسط پرل باک،نویسنده ی اهل ایالات متحده ی آمریکا نوشته شده و در2 مارس1931 در نیویورک منتشر شده است.این کتاب برنده جایزه پولیتزر برای داستان و آثار مشهور ادبیات انگلیسی زبان است.

_خوشه های خشم رمانی از نویسنده آمریکایی ،جان استاین پک است.

_عصر بی گناهی رمانی از ایدیت وارتون نویسنده آمریکایی است که مشهور ترین اثر او به شمار می رود. وارتون به خاطر این کتاب جایزه پولیتزر را برد و خود را به عنوان نخستین زنی که برنده جایزه پولیتزر برای داستان شده است ، مطرح کرد.

دوست من امید وارم که تا اینجای کار از مقاله لذت برده باشید، شما رو دعوت می کنم تا با مطالعه ی بخش دوم این مقاله با ما همراه باشی.

لطفا روی لینک زیر کلیک کنید تا به بخش دوم مقاله منتقل شوید
لیست کتاب های برنده جایزه پولیتزر
لیست کتاب های برنده جایزه پولیتزر

برچسب‌ها:

سارا عسگری

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۹۱۹۸۴۰۱۷۸۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای وب سایت "سارا تاک" محفوظ است.