معرفی کتاب شازده کوچولو

دسته‌بندی: مجله کاغذ کاهی
تاریخ: 8 آبان 1399
بازدید: 12 بازدید

بدون شک یکی از کتاب هایی که،فکت های آن را بار ها در فضای مجازی یا از زبان افراد شنیده ایم کتاب شازده کوچولو است. به شخصه این کتاب همیشه برای من حکم استارت خلاق شدن وسفر در دنیای رویا پردازی های زیبا را داشته است.

عنوان کتاب

شازده کوچولو

نویسنده

آنتوان دوسنت اگزوپری

موضوع

رمان کوتاه در قالب شاعرانه و فلسفی با لحنی ساده و کودکانه

بازاری یا تخصصی یا…

در واقع این کتاب نوشته شده چرا که باید نوشته می شد و نبود آن در دنیای ادبیات جهان غیر قابل تصور به نظر می رسد ،شاید اغراق به نظر برسد اما نظر بسیاری از خوانندگان این کتاب چنین است.این کتاب رمان گونه است و می توان گفت در حوضه ادبیات اثری پر از تکنیک های خاص ادبی است درعین حالی که به ساده ترین و کودکانه ترین حالت ممکن نوشته شده. از طرفی یکی از ویژگی های کتاب های بازاری(سرگرم کننده و درگیر کنندگی ذهن )را هم داراست.

این کتاب در چه زمینه ای مفید است؟

این کتاب می تواند به عنوان قرص شادی آور استفاده شود،در صفحات این کتاب می شود در دنیای خیال انگیز شازده کوچولو که خیلی هم از نظر اگزوپری خیالی نبود ،غرق شوید و لذت ببرید.مهم نیست که چه سنی دارید ،ویژگی منحصر به فرد این کتاب این است که می شود از آن در هر سنی که باشید به گونه ای متفاوت لذت ببرید.

درباره نویسنده

آنتوان دوسنت اگزو پری نویسنده و خلبان اهل فرانسه بود.که پس از مرگ تبدیل به قهرمان ملی فرانسه گردید او تا پیش از جنگ جهانی دوم خلبان تجاری موفقی بود و در زمان جنگ جهانی دوم با وجود اینکه از لحاظ سلامتی جسمانی و سن در وضعیت مطلوبی نبود اما به نیروی هوایی فرانسه آزاد در شمال آفریقا پیوست و در ماه ژوئیه سال ۱۹۴۴ هواپیمای او در یک پرواز شناسایی برفراز دریای مدیترانه ناپدید شد و اعتقاد بر این بود که در همان زمان کشته شده است. او برنده جوایز ادبی معتبر فرانسه و جایزه کتاب ملی آمریکا شد علنی عمده شهرت او به سبب کتاب شازده کوچولو است اما کتاب هایزمین انسان ها و پرواز شبانه هم از نوشته های او هستند.شازده کوچولو به بیش از ۳۰۰ زبان و گویش ترجمه شده است.

کیفیت ترجمه

ترجمه بسیار روان است و مترجم توانسته لحن کودکانه و شاعرانه نسخه اصلی را در ترجمه رعایت و حفظ کند.

ویژگی های چاپ

در این کتاب به اقتضای هر بخش داستان نقاشی هایی وجود دارد که در نسخه فروشی و چاپی این کتاب در کتابفروشی کاغذ کاهی ،کاملا واضح و جذاب چاپ شده است.

در این ویدئو کتاب شازده کوچولو توسط معرفی شده

https://www.instagram.com/p/CG7cdyvJKNp/?utm_source=ig_web_copy_link

برچسب‌ها:

سارا عسگری

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۹۱۹۸۴۰۱۷۸۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای وب سایت "سارا تاک" محفوظ است.