چگونه کتاب مناسب، برای کودکانمان بخریم؟

دسته‌بندی: مجله کاغذ کاهی
تاریخ: 14 فروردین 1399
بازدید: 2 بازدید

نکاتی در باره والدین

 • کمک به فرزندتان برای یافتن مطالب مناسب برای خواندن ، نیاز به راهنمایی و پشتیبانی مداوم شما دارد.
 • هنگام انتخاب كتاب برای فرزندتان ، این موارد را در نظر بگیرید:ابتدا كتابی را انتخاب كنید وچند صفحه اول کتاب را توسط فرزندتان بررسی کنید. اغلب اوقات ، کودک شما می تواند به شما بگوید متن زیادی وجود دارد یا کلمات خیلی سنگین هستند.
 • دو یا سه کتاب مورد علاقه کودک خود را در نظر بگیرید و کتاب های دیگر را با این استاندارد مقایسه وانتخاب کنید.
 • نسبت به انتخاب چند کتاب که کمی آسان تر و کمی سخت تر از عناوین مورد علاقه شما و کودکتان هستید ، سخت نگیرید !
 • مشخص کنید که موضوع برای سن و یا بلوغ فرزند شما مناسب است یا خیر. آیا فرزند شما آمادگی یادگیری در مورد مفاهیمی مانند روش زندگی ، ریاضیات ، جنگ یا … را دارد؟
 • کتابهایی را انتخاب کنید که علاقه فرزند شما را ، به مطالعه حفظ کند. آیا فرزندتان حوصله کامیون ها وعلوم فیزیکی و مطالب مجذوب کننده دایناسورها را دارد؟ سعی کنید موادی را انتخاب کنید که کودک شما را به خواندن هیجان زده کند!
چگونه کتاب مناسب، برای کودکانمان بخریم؟

یک روش دیگر

توجه: بسیاری از ناشران کتاب هایی را بر اساس مفاهیم مختلف سطح خواندن ، مانند دشواری متن ، معیارهای درسی ، درک مطلب خواندن و غیره ترتیب می دهند ، زیرا هیچ سطح خواندن یا استاندارد رتبه بندی برای کتاب ها (برخلاف فیلم ، موسیقی یا بازی های ویدیویی) وجود ندارد.

در واقع ناشران کتاب هایشان را، براساس سطح خواندن کتاب (آسانی ویا دشواری درک آن) ترتیب نمی دهد. در عوض ، ما (بانک کتاب آنلاین کاغذ کاهی)عناوین را بر اساس گروه های سنی عمومی ، نویسنده و یا موضوع مورد نظر سازماندهی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سطح خواندن ، به این مقاله مراجعه کنید.

تفاوت ظاهری وفیزیکی کتاب های کودکان

تدابیر کتاب خانه ها برای کتاب های کودکان

 • برای نوزادان و کودکان نوپا. محتوا کتاب ها،از مفاهیم اساسی تا داستانهای ساده متغیر است. کتاب ها معمولا از مقوا سخت ساخته شده اند ، گزینه ای ماندگار برای کودکانی که دوست دارند صفحات را از کتاب جدا کنند.
 • وجود تصاویر کودکانه ،برای کتاب های سنین دو تا شش سال. کتاب های تصویری به طور معمول دارای تعداد صفحاتمطلوبی(نه کم نه زیاد)همراه با تصویرهایی هستند که برای داستان ضروری است. این تصاویر معمولا همان چیزی است که باخواندن متن در ذهنش تدائی می شود. این مجموعه شامل کتاب های الفبای و شمارش وگروه داستانی است.
 • کتاب های کودکان طوری طراحی شده اند د كه دارای واژگان محدود و تصاویر پراكنده باشند ، به طوری كه برای كسانی كه یاد می گیرند و در ابتدای مسیر مطالعه هستند و می خواهند خودشان کتابشان را بخوانند ، دوستانه باشند و احساس کتاب دوستی را در آنها زمینه سازی کند.
 • دربخش دیگر کتاب های کودکانی که خردسال نیستند ومشکلی برای خواندن ندارند و به راحتی مطالعه می کنند ،کتاب های مناسبشان حالت داستانی و فصلی محور دارد با تصاویر کمتر و موضوعات واقع گرایانه تر.
 • غیر داستانی و بیوگرافی برای نوجوانان: برای نوجوانان نوپا. اگر نوجوان شما به کتاب های غیر داستانی علاقه ای ندارد،بازهم ژانر مناسبی برای سلیقه او وجود دارد. برای اطمینان از اینکه علاقه مطالعاتی او چه گرایشی دارد، حتماً در میان این کتابها کندوکاو کنید و به فرزندتان اجازه دهید موضوعاتی را انتخاب کنید که برایش جالب به نظر برسند. این مجموعه می تواند شامل افسانه ها ، کتب تاریخی ،شعرو…. باشد.
 • مجلات نوجوانان: برای کودکان ونوجوانان نوپا از طریق مجلات که یک راه عالی برای جذب خوانندگانی است که هنوز گرایششان به نوع و ژانر کتاب های مورد علاقه شان را کشف نکرده اند،کمک بگیرید! موضوعات مجلات از طبیعت گرفته تا فرهنگ عامه تا ورزش و طنز متغیر است.
 • کتاب صوتی کودکان و نوجوانان: کتابها و شعر های صوتی نیز جایگزین مناسبی برای این گروه سنی است.
 • داستان نویسی نوجوان: برای دانش آموزان ششم تا دوازدهم. این مجموعه بسار محبوب است، که از جمله آن کتاب های کمیک و مانگا است ،این گروه سنی می توانند این دسته کتاب ها را بخوانند و با الگو برداری از سبک آنها کتاب کمیک خودشان را بنویسند.(که این یک ایده عالی است).

امیدواریم از این مقاله لذت برده باشین،لطفا نظرتان را در باره این مقاله با ما و دیگران به اشتراک بگذارید .

برچسب‌ها:

سارا عسگری

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۹۱۹۸۴۰۱۷۸۱
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق برای وب سایت "سارا تاک" محفوظ است.